Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

5 Adımda Finansal Başarı

Written by Şirketlere Özel


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Tüm insanlar finansal başarıya ulaşmayı ve daha iyi bir yaşam için hayatlarını değiştirmeyi hayal ederken, sadece birkaç kişi planlarını ve programlarını uygulamak için harekete geçiyor, ancak çoğu kişi bunu yapmıyor.

Psikologlar bireyin kendisinin şu anda kendinden yana olma eğiliminde olduğuna ve geleceğin kişisel çıkarlarına bakmaya eğilimli olduğuna, başka bir deyişle, özellikle seçimlerimizin maliyetlerinin gelecekte açıklığa kavuşmaması durumunda, daha sonra yararlanmayı seçmenin avantajlarından yararlanmak isteriz. Paranızı yeni bir telefona harcayacağınız fayda anlıkdır, bu paraya olan ihtiyacınız uzun süre görünmeyecektir.

Hayatınızdaki her an, her zaman hayal ettiğiniz finansal başarıya ulaşmak için yeni bir başlangıç ​​için ideal bir fırsattır. Bir kararlılık olduğunda bir yol vardı!

Finansal Hayatınızı Değiştirecek 5 Adım

Kendinizi geliştirmeye çalışmak asla kaybolmaz. Koşullar kendi kendine değiştiğinde beklemek yerine, öncülük eder. Bugün yapman gereken budur. Zorluklar, başarısızlıklar ve umutlarla dolu bir yolculuk, ancak zafer, refah ve memnuniyetin elde edilmesiyle sona erer.

  1. Önceliklerini yaşamınızda ayarlayın ve çalışın

Hepimiz hayatın bir kesiminde kaosla boğuluyoruz, zamanımızın büyük bir kısmını kaybettik.  Hayatını şans eseri ve rahat şartlarda yaşayan herkesin her zaman problemlere maruz kaldığını ve en azında yaşadığını bilmelisiniz. Hayattaki asıl amaçlarınızı ve hedeflerinizi anladığınıza göre önceliklerini gözden geçirmek ve hayatınızı yeniden düzenlemek için başka seçeneğiniz yok.

  1. Boş zamanınızı rasyonel olarak kullanın

Günümüzün, teknolojik açıdan ve sosyal iletişim araçlarında hızlı gelişim ve çağdaşlık dünyasında yaşayan herhangi bir insanda olduğu gibi, meşguliyetle dolu olduğu şüphesizdir. Ancak, günlük uğraşlarınızın ortasında, göründüğünden çok daha fazla boş zaman vardır. Örneğin, her yıl seri ve sosyal ağlarda geçirilen zaman, 200 orta ölçekli kitap okumak için yeterlidir.

  1. Finansal alışkanlıklarınızı düzenleyin

Bir avuç kötü alışkanlık size neye mal olamayacağınızı ve çok fazla sorunla karşılaşmanızı beklediğinize mal olabilir. Giderler ve büyük alımlar söz konusu olduğunda her zaman ihtiyatlı olmak gerekir; küçük miktarlardaki gibi göz ardı edilebilir bir şekilde harcama eğiliminde oluruz ve küçük saptırmaların ne kadar büyük olursa olsun bir gemiyi batırabileceğini unutmayınız!

Finansal alışkanlıklarınız uzun vadeli finansal kaderinizi belirler.

  1. Tasarruf gücünü anlayın ve ona bağlı kalın

Borçlanma bugün sizi mutlu edecek ve yarın sizi tüketecektir. Tasarruflar sizi bugün kurtarıyor ve yarın sizi memnun ediyor! Tasarruf, finansal başarı yolculuğunuzda başarılı olmanıza yardımcı olacak bir spordur çünkü ilk önce tasarruf edemiyorsanız, bunu geliştiremez ve yatırım yapamazsınız.

  1. Hedefler belirleyin

Birçok insanın gerçek finansal hedefleri olmadığı ve finansal geleceğine dair net bir vizyonu olmadığı için gerçekten talihsizlerdir. Bu yüzden yaşamdan daha fazlasını elde edemeyecekler.  Bazı finansal emelleriniz olabilir ve hassasiyet, tanım netlikten yoksun olabilir. Öyleyse, finansal hedeflerinizi yenileyin ve geliştirin: Bu hedefleri bir kağıda yazın, böylece her gün onları göreceksiniz, böylece aklınız bunlara programlanacaktır.

Bir önceki yazımız olan Başarılı Bir Pazarlama Planı Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde başarılı pazarlama, pazarlama ve pazarlama işi hakkında bilgiler verilmektedir.

Last modified: 6 Nisan 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir