Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Çalışma Sırasında Boş Zamanları Nasıl Kullanmalı?

Written by Genel


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Çalışma, özellikle üniversite hayatında bazen can sıkıcıdır. Üniversitede süreç yoğun, karmaşık ve çok büyüktür, bu da öğrenciyi sürekli olarak konuya ilişkin her şeyi vurgulayıp bağımlı hale getirmektedir. Bu nedenle, boş zaman ve rekreasyon, kendi kendine güvenliği ve iyi huyluluğu birleştiren dengeli bir akademik yaşamın sağlanmasında çok önemli bir faktördür. Eğlence yolları sayısızdır ve kişiden kişiye değişir, fakat kendi kendine rekreasyonun belli yolları ve yöntemleri vardır ve tüm sınıflara uyarlar, bugün İstanbul Mali Müşavir firması olarak size bunlardan beşini sunuyoruz.

Arkadaşlar

Arkadaş bir insanın sahip olabileceği en büyük hazinelerdendir. Dolayısıyla arkadaşınız varsa canınızın sıkılmasını bekleyemezsiniz. Hatta burada can ciğer dediğimiz arkadaşlarınız varsa onlarla zamanın size yetmeyeceğini bile söyleyebiliriz. Onlarla konuşmak alışverişe gitmek gezmek ve gelecek planları hakkında fikir sahibi olmak önemlidir.

İnternet oyunları

Çocukların video oyunlarının sadece hareketli olduğunu düşünebilirsiniz. Ama video oyunları sadece bu sonuca varmıyor. Sonunda bir ders yada dersler ortaya çıkıyor. Bugün piyasa da insanın zekasını geliştirecek ve diri tutacak olan pek çok var. Sadece video oyunları için olduğu gibi, can sıkıntısı ve tembelliği ortadan kaldırır ve kayıp ve geri dönme korkusu nedeniyle oyun sırasında damarlardan akan adrenalin artar bu da insanın diri kalmasını sağlar.

Okumak

Yalnızca zaman öldürmek değil okumak, ama yüzlerce yıl önce ölen insan bir sarayın aklın koridorlarını dolaşmak insanı daha da heyecanlandıracaktır. Bunun içinde boş zamanlarınızda okumanızı tavsiye ediyorum. Bilinmeyeni keşfetmenin ve bilginin derinliklerini keşfetmenin hazzı bu tadı aldığınız da çok daha güzel olacaktır. Okuduğunuz kitaplar yaratıklar ve fantastik dünyalar zihinsel aktiviteyi artırır mutluluk hormonunu salgılattığı içinde sizi daha pozitif olmaya sevkeder.

Spor

Üniversite öğrencileri genellikle dersler arasında ve üniversite günlerinde stresten dolayı sürekli olarak atıştırmaya yöneliyorlar. Bu da psikolojik yönden memnuniyetsizlik yaratıyor.  Bu durum öğrenciyi tamamen yok etmek için çalışmanın yükü ile birleştirilir. Sevdiğiniz sporları günde yarım saat, futbol, ​​basketbol, ​​voleybol, koşma, ip, parkour veya tercih ettiğiniz diğer sporlarla oynamalısınız. Bu, vücut hızınızı düzgün bir şekilde düzenlemenize yardımcı olur, size sağlığa ve sabit bir vücuda doğru gittiğinizde psikolojik rahatlık ve iç tatmin duygusu verir.

Filmler ve diziler

İnsan için en can alıcı ve keyifli olan şey görseldir. İnsan film içindeki dünyada kendisine bir rol biçtiğinden dolayı sürekli olarak kendisini heyecanın içerisinde hisseder. Dolayısıyla burada film ya da dizi izlerken zamanın ne kadar hızlı geçeceğini tahmin edemezsiniz.  Genel olarak görsel eserler sizin içerisinde bulunduğunuz psikolojik sıkıntılı durumunuzu iyileştirmek için etkilidir.

Sonuç bütçeye bağlı

Para olmadan eğlence sırasındaki dengeyi tam olarak tutabilmeniz mümkün değildir. bunun içinde boş zamanlarınızda geçireceğiniz zamanın kalitesi biraz da sizin bütçenize bağlı olabilir. Ama burada karakter önemli bir rol oynar. Bazıları boş zamanlarında ayaklarını uzatarak dinlenmekten yana tavır içerisindeyken bazılarına göre de çıkıp bir kafede oturmak arkadaşlarla sohbet etmek daha iyi gelecektir. İstanbul Mali müşavir sitesi olarak sizlere boş zamanlarınızı değerlendirmeniz noktasında önemli bilgiler verelim istedik.

Bir önceki yazımız olan Vergi indirimi Uygulamasından Kimler Yararlanacak? başlıklı makalemizde 2018 vergi düzenlemesi, 2018 vergi indirimi ve 2018 vergi oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Last modified: 25 Mart 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir