Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Çalışmayana Kredi Verilir mi?

Written by Banka


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Çalışmayan evde çocuklarına bakmak durumunda olan ya da çalışmak için uygun ortamı olmayan bayanlarında kredi çekme ihtiyacı olduğunda bankalar onlara destek vermek için kolları sıvıyorlar. Ancak her bankanın da bunun için bir takım şartlar ön koştuğu biliniyor. İnsanın krediye ne zaman ihtiyaç duyabileceği belli olmaz kadınlar için konuşacak olursak evindeyken de çalışarak aile bütçesine katkı sağlamayı hedefleyebilirler. Ancak bunun için önce nakit ihtiyacının karşılanması gerekebilir. Bu durumda acil nakit ihtiyaçlarının giderilebilmesi için hükümet ve bankalar desteklerini eksik etmiyorlar. Bu makalemizde ev hanımlarına kredi veren bankalar hakkında bilgi vermek istedik. Bankalar çeşitli paketler şeklinde çalışmayan bayanlara finans desteği sunuyor. Amaç nakit imkânını karşılamak hem de kendi bünyelerinde daha fazla müşteri bulunmasını amaçlamak.

Bilindiği gibi artık bankalar kredi sunarken kredi siciline dikkat ediyorlar. Dolayısıyla bu da herkesin istediği krediyi alamaması yönünde bir engel olabilir. Ancak bankalarda buna rağmen her türlü olanaklarını kullanarak talepleri geri çevirmemeye çalışıyor. Ev hanımları için konuşacak olursak onların sabit bir gelirleri olmadığından dolayı gelirlerini ispat edecek bir belgeye sahip olamıyorlar.

Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımları çalışsalar ve ciddi bir gelire sahip olsalar dahi gelirlerini belgeleyemedikleri içinde bir takım güçlükle karşılaşabiliyorlar. Ancak bankalarda bunu durumu kendi yönlerinde bir fırsata dönüştürerek rekabete dayalı olarak çalışmayan veya gelirlerini ispat edemeyen ev hanımlarına bu olanağı sağlamaya çalışıyorlar. Bunun tek bir şartı var onun da kredi sicilinizin temiz olması. Kredi sicilinizin temiz olması halinde bir şekilde krediye ulaşmanız mümkün. Ancak sicilinizde bozukluk varsa bu durumda riskli müşteri grubunda olacağınız için banka size kredi vermek istemeyecektir.

Aşağıda vermiş olduğumuz bilgiler doğrultusunda ev hanımları krediye başvurabilir ve kredilerini de büyük olasılıkla alabilirler. Bunun için yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi kredi notunuzun yerinde olması en önemli ön şartların başında geliyor.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalara örnek olarak İş Bankası, TEB, Akbank, Garanti Bankası, Enpara, Şekerbank, Halkbank, Denizbank, Kuveyttürk, Aktifbank, Vakıfbank ve Odeabank’ı gösterebiliriz. Peki bu bankalardan kredi alabilmek için nasıl bir başvuru yolu izlemeniz ve nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

Öncelikli olarak bu bankalardan birisine başvurmanız halinde ilk yapılacak işlem sizin kredi performansınızın incelenmesi ve değerlendirilmesi olacak. Eğer ki sicilinizle ilgili bir sorun yoksa o zaman süreç biraz daha kolay olacaktır. Sicilinizi etkileyecek olan konular ise daha önce bir kredinizin olup olmadığı varsa ödeme şekilleriniz. Kredi kartı kullanıyorsanız ödemelerini nasıl yaptığınız veya ödeme yapıp yapmadığınız. Yani bankalarla ilgili olarak yaptığınız her türlü ödeme, kredi kartı gibi işlemler bu noktada önemli. Bu araştırma sonucunda bir sıkıntıyla karşılaşılmaz ise ikinci bölüme geçebilirsiniz. İkinci bölümde evde çalışan birinin olup olmamasıdır. Eğer ki çalışan biri varsa onun gelir belgesini ek olarak gösterebilirsiniz. Ya da bazı bayanlar anne ya da babalarından kalma maaş alıyor bu durumda kredinin onaylanması için etkili olabilecektir.

Son olarak ise üzerinize bir mülkün olup olmadığıdır. Eğer size ait bir evin, arsanın ya da dükkânın tapusu varsa o zaman bunun ipotek olarak gösterebilirsiniz. Tabi ki burada çekeceğiniz kredinin miktarı da önemli bir konudur. İpotek sayesinde yüklü miktarda para talebinde bulunabilirsiniz. Üstelik ipotek kefil bulma şartını da ortadan kaldırmış olacaktır.

Kısacası şunu söyleyebiliriz ki bankalar isteyen herkese kredi imkânı sunabilmek için elinden geleni yapmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Parayı Faize Yatırmak Mantıklı mı? başlıklı makalemizde banka faizleri, faiz ve faiz günah mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Last modified: 31 Mart 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir