Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

İlk Defa Kredi Alacaklar Neye Dikkat Etmeli?

Written by Banka


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

İlk KezKredi Alacaklar

Bugüne kadar hiç kredi başvurusunda bulunmamışsanız o zaman kredi alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de muhtemelen bilmiyorsunuz. Ancak bu konuda iyi bir araştırma yapmak kullanacağınız kredinin geri ödemesinde size yardımcı olacaktır. Örneğin çekeceğiniz kredide faiz oranları, ödeme seçenekleri ve taksitlerinizin ne kadar olması gerekti. Hepsi İstanbul mali müşavir firmamızın blog sayfasındaki bu makalemizin devam eden bölümünde sizlere detaylı bir şekilde anlatılacaktır.

Krediye ilk kez ihtiyacınız olduğunda ilk olarak doğru sorunun ne olduğunu bilemezsiniz. Gelin isterseniz tüm bu konuları detaylıca bir gözden geçirelim.

KREDİYE NİÇİN İHTİYACINIZ VAR?

İlk önce bir krediye neden ihtiyacınız olduğunu iyice bir düşünmelisiniz. Çünkü gereksiz bir şekilde alacağınız kredi sizi sıkıntıya sokabilir. Yani ev kredisi kullanmak istiyorsanız ihtiyaç kredisi alamazsınız ya da evlilik kredisine ihtiyacınız varsa bunu konut kredisiyle karşılayamazsınız. Aksi takdirde geri ödemelerde ve de ödeyeceğiniz miktarın fazlalığından şikayet etmeniz normal olacaktır.  krediye neden ihtiyacınız var bunu belirledikten sonra banka arayışına girmeniz uygun ödeme ve faiz seçeneklerini bulmada size yardımcı olacaktır.üstelik neden krediye ihtiyacınızın olabileceğini bilmeniz kararlı bir şekilde hareket etmenizi sağlar ve sizin yanlış yapmanızın önüne geçecektir. Unutulmaması gereken nokta kredilerin ihtiyaca yönelik olduğudur. Bunun içinde ihtiyacın belirlenmesi şarttır. İhtiyacınızı belirledikten sonra sıra geldi alternatifleri değerlendirmeye bunun için de aşağıdaki başlığımızı iyice okumalısınız.

ALTERNATİFLERİ KAÇIRMAYIN

İlk kez kredi kullanacak olanlar genellikle maaş aldıkları bankayı ya da daha öncesinden çalıştıkları bankayı tercih ederler. Çünkü bu şekilde işlemlerin daha kolay olacağını düşünürler. Ancak bunun doğru bir tercih olmadığını biliyoruz. Evet kendi çalıştığınız bankadan kredinizi almak sizi bir takım presedürlerden kurtarabilir.

Ancak siz diğer bankaların faiz oranlarını araştırmazsanız o zaman uygun seçenekleri olan diğer bankaları da gözden kaçırmış olursunuz. Dolayısıyla miktar büyüdükçe bu da sizin ödeyeceğiniz paranın daha fazla olmasına neden olacaktır. Kredi alırken alternatiflerinizi ne kadar iyi araştırırsanız sizin için iyi olacaktır. zaten kredi sicil notunuz kredi çekmenize müsaitse bu durumda her banka size kredi vermek isteyecektir. Sonuçta presedürlerle uğraşmak istemiyorum diyerek daha fazla para ödemeniz gerekmiyor. Bugün internet üzerinde bankalar arası karşılaştırmalar yapabileceğiniz bir çok internet sitesi var. bunlardan yardım almak işiizi kolaylaştırabilir. Hatta her bankanın kendi internet sitesine tek tek girerek de bunu yapabilirsiniz. Bu sayede banka banka gezerek araştırma yapmanıza da gerek kalmaz.

SÖZLEŞMENİZİ MUTLAKA OKUYUN

Bankanızı buldunuz ve ödeme seçeneklerinin sizin için uygun olduğunu düşünüyorsunuz. Burada yapmanız gereken şey ise bankanın kredi işlemi sırasında size vereceği formu incelemek. Bu form içerisinde her türlü detaylar açık bir şekilde yazılacaktır. Genelde insanlar kredi çekerken bankanın kendilerine vermiş olduğu formu incelemezler ve neye imza attıklarını da bilmezler. Bu da anlaşmanızın dışında bir durum oluştuğunda hakkınızı arayamamanız anlamına gelecektir. Kredi talebinde bulunurken mutlaka boş bir zamanda gitmelisiniz ve size verilen formu detaylıca okumalısınız.  İstanbul Mali müşavir sitesi olarak krediler, bankalar ve daha bir çok parasal konu hakkında sizleri detaylıca aydınlatmaya devam edeceğiz. Sizde buradan edineceğiniz bilgiler doğrultusunda kendinizi daha fazla güvene almış olursunuz ve de parasal konularda doğru ekonominin nasıl yapıldığını da yakından inceleme fırsatı bulursunuz.

Bir önceki yazımız olan Araba Kredisini Ödeyemezseniz Ne Olur? başlıklı makalemizde kredi notu, taşıt ve taşıt kredileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Last modified: 10 Mart 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir