Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Written by Banka


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Kredi notu düşük olan kişilerin bankalardan kredi alabilmesi mümkün değildir. Bunun içinde mutlaka düşük olan notun yukarı doğru çıkarılması gerekir. Ancak kredi notunun da ödeme güçlüğü çekilmesi yüzünden düştüğünün düşünürseniz burada kredi notunu yükseltebilmekte öyle konuşulduğu kadar kolay değildir. Bu makalemizde kredi notu yükseltme teknikleri konusunda bilgiler vermek istedik. Çünkü ancak bu sayede hızlı bir şekilde kredi notunu yükseltmek mümkün hale gelecektir. Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız öncelikli olarak bilmeniz gereken bu sürecin öyle kolay olmayacağıdır. Kısa zamanda olmayacak ancak sonuçta notunuzu da yükseltmiş olacaksınız bunun için öncelikli olarak sabırlı olmanız gerekiyor. Düşük olan bir kredi notunun birkaç hafta ya da ayda düzeleceğini söyleyemeyiz.

KREDİ NOTU NASIL YÜKSELTİLİR?

Kredi notunu yükseltmek isteyenlerin ilk yapmaları gereken şey bankaya borçları varsa bunun ödenmesidir. Aksi takdirde notun yükselmesi asla mümkün olmaz. Bunu kısaca açıklayacak olursak bankaya olan 1 TL’lik borcunuzun bile kalmaması gerekiyor. bunun yanı sıra kredi kartı borçlarınızın temizlenmesi varsa vergi borçlarınızın da temizlenmesi şart.

KREDİ KARTI VE KREDİ ÖDEMELERİNİN ETKİSİ

Kredi notunu etkileyen birçok faktör var ancak bunlar arasında en önemlisinin de kredi borcu olduğunu söyleyelim. Bunun için bankaya olan kredi borcunuzun düzenli bir şekilde ödenmiş olması gerekiyor. Kredi borcunuzu düzenli ödediğiniz sürece kredi notunuz da artmış olur. Eğer ki birden fazla krediniz varsa bu durumda kredi notunuzda düşebilir. Eğer ki bu şekilde bir durum içerisindeyseniz öncelikli olarak kredi yoğunluğunuzu azaltma yönüne gitmeniz gerekiyor. Burada yapılması gereken işlem ise kredilerin tek bir hesapta toplanmasıdır.

KREDİ BORCUNU ERKEN KAPATMAK SİCİLİ DÜZELTİR Mİ?

Kredi borcunuzu erkenden kapattığınız da notunuzun da yükseldiğini görürünüz. Kredi borçlarını erken ya da taksit ödeme günü gelmeden yaptığınız da banka üzerinde olumlu bir etki bırakmış olursunuz bu da sizin bundan sonraki kredileriniz için olumlu bir adım olacaktır. Bankalarla arayı iyi tutmak önemlidir. Banka için kredi ve borç alan müşteri her zaman önemlidir ancak burada borcunu düzenli ödemiş olması bir ayrıntıdır. Unutmamak gerekir ki bankalar varlıklarını para alıp satmalarına borçludurlar.

KREDİ KARTI SAHİBİ OLMAKLA VE KREDİ ÇEKMEKLE SİCİL DÜŞER Mİ?

Kredi çekmek ya da kredi almak il önceleri kredi notunuzu biraz düşürüyor olsa da az miktarda kredi çekerek düzenli bir şekilde ödeme sağladığınız da kredi notunuzun da artmış olduğunu görürsünüz. Bunun için bankadan az miktarda kredi almalısınız ve kredi kartınızı aktif bir şekilde kullanarak borcunuzu zamanında ödemeniz gerekiyor. Bu düzenlemeyi doğru bir şekilde yapabilirseniz. O zaman kredi notunuzun da yükselmemesi için herhangi bir neden yoktur. Bankadan almış olduğunuz kredi kartınızın limiti önemlidir. Küçük limitler her zaman ödeme kolaylığı sağlayabileceğinden dolayı düzenli bir ödeme takvimi oluşturmuş olursunuz.

KREDİ NOTUM SIFIR NASIL YÜKSELTEBİLİRİM?

Banka ile bugün kadar kredi kartı, kredi ya da bu şekilde bir hizmet almamış olan kişilerin kredi notları sıfır olarak değerlendirilir. Bu gruptaki kişilerin puanlarının sıfır olması demek kredi alamayacakları anlamına gelmez. Bu kişiler bankadan hesap açıp aktif olarak bankaya para yatırıp çekerlerde yani hesaplarında para tutarlarsa yine de kredi notlarını artırabilirler.

Bir önceki yazımız olan Maaş Müşterisi Olmanın Avantajları Var mıdır? başlıklı makalemizde maaş müşterileri, Maaş müşterisi ve maaş müşterisi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Last modified: 24 Şubat 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir