Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Maaşım Hacizli Evime de Haciz Gelir mi?

Written by Genel


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Bankalarla sorun yaşadığınız da canınızı sıkabilecek bir gücünde daima ensenizde olduğunu unutmamalısınız bu yüzden de bir bankadan kredi ya da kredi kartı alacaksanız öncelikli olarak kullanmasını ve ödeme planlamasını çok iyi yapmanız gerekiyor aksi takdirde başınızı ağrıtan sonuçlarla karşılaşmamanız içten bile değildir. Bugün geldiğimiz noktada bankaların kara listesine girmiş olan çok sayıda insan vardır. Ve bu insanlarda bir kez kara listeye girdiklerinde bundan sonraki hayatları için maddi konuda da artık sıkıntılı zamanların başlayacağını söyleyebiliriz. Bu makalemde paylaşmak istediğim şey ise insanların merak ettiği maaşım hacizli evime de haciz gelir mi? konusu. Çünkü bu konuda kafası karışık olan insan sayısı azımsanmayacak kadar fazla.

Bankaya olan borcunuzu ödemediğiniz de ya da bu ödemeleri 3 ay boyunca aksattığınız da artık avukatlık olma durumuna gelmiş sayılırsınız ve de haciz işlemleri de başlatılır. Bazı kişilerin bankalara olan borçları yüksek olduğundan dolayı da banka o kişinden tüm alacaklarını tahsil edebilmek için evine, arabasına, maaşına varsa ek gelirine yani kısacası tüm hesabına haciz koyabilir. Eğer ki bu şekilde bir durumla karşılaşmak istenmiyorsa kafanızdaki bu soru işaretlerini oluşturmamak bir an önce sorunun çözümüne odaklanmak gerekir. Unutmamalısınız ki bankaya ödemediğiniz her kuruşun da faizi birikiyor ve borçlarda biriktikçe ödenmesi imkansız bir hal almaya başlıyor.

Buradan sonra isterseniz İstanbul mali müşavir sitesi olarak işe bir de uzman gözüyle bakalım ve maaşım hacizli evime de haciz gelir mi? bu konuyu inceleyelim.

Hem Maaşa Hem Eve Haciz Aynı Anda Haciz Gelir mi? 2018

Bu konu uzun yıllardır borç yükü altında kıvranan insanların merak ettiği konuların başında geliyor. Borçlar konusunda bankanın tutumu ve kişinin almış olduğu maaş bellidir. Eğer ki bir insanın maaşının tümüne haciz ya da bloke gelirse bu durumda borçlar kanunda bulunan hayatın idame ettirilebilmesi konusu devreye girmiş olacak ve insanın yaşamını sağlayabilmesi için gerekli olan para miktarı elinde olamayacak ve sıkıntıda daha büyük olacaktır. Bunun için kanunda belirtildiği gibi bir insanın maaşından ancak %25 oranında bir kesinti olabilir. Bu durumda borç çok ve banka tatmin olmazsa o zaman akla gelen bir takım başka sorular olacaktır.  Mali müşavir sitesi olarak buradan sonrasına biraz daha dikkat çekmek istiyorum.

Maaşıma Haciz Geldi Eve de Gelir mi?

Bir insan borç yükü altındaysa ve de bu borcu ödemesinin çok fazla mümkünü yoksa o zaman başına neler gelebileceğini de bilmek durumundadır. Çünkü ancak bu şekilde kendi tedbirini de almış olacaktır.

Borç bir insanın sırtındaki en büyük yüklerden biridir. Bunun için bazıları gece gündüz hafta sonlarında tatil günleri demeden çalışıp borcunu ödemeye çalışır hatta evime haciz gelmesin diye evindeki eşyaları satarak borcunu kapatmaya çalışır. Burada bir hatırlatma yapacak olursak evinizdeki 2 bin liralık bir buzdolabının icra ile alındığındaki bedeli 200-300 TL olacaktır. İşte bunun içinde borcunuz yüklü ise evinizdeki eşyalarınız da borcun ödenmesine yetmeyecektir. Bu da sizin için büyük bir kayıp demek olacaktır. Bunun için borcunuz varsa gecenizi gündüzünüze katarak çalışmanız sizin menfaatinize olacaktır.

Gelelim sonuç olarak konumuz olan Maaşım Hacizli Evime de Haciz Gelir mi? başlığının yanıtına. Bankalar artık eve icraya gelmiyorlar. Gelmiş olsalar dahi evinizdeki eşyaları haciz edemiyorlar. Ama burada bir ayrıntı var. Evinizde 2 olan eşyalardan bir tanesine haciz konulabilir.

Bir önceki yazımız olan Vergi indirimi Uygulamasından Kimler Yararlanacak? başlıklı makalemizde 2018 vergi düzenlemesi, 2018 vergi indirimi ve 2018 vergi oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Last modified: 23 Şubat 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir