Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Multinet Nerelerde Paraya Çevrilir?

Written by Genel


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Multinet Paraya Çevirme İşlemi Nasıl Yapılır?

İş hayatında öğle yemekleri önemli bir konudur. çünkü aç bir personeli çalıştırmakta öyle kolay olmayacaktır. İşverenler bu durumun farkında oldukları içinde personellerinin öğle yemekleri için ihtiyacını karşılamayı tercih ederler. Ancak öğle yemeği vermeyen işverenleri de burada ayrı tutmak istiyorum. Kısacası sektörden sektöre ve işten işe değişen öğle yemekleri için de tanımlama yapmak gerekirse çalışanlar dünyasında verimin artırılması açısından önemlidir.

Çalışanlar genellikle iş yerinde çıkan yemeklerden şikayetçidir. Çünkü kendi işyerinde sürekli aynı yemekleri yediklerini ve sevmedikleri yemeklerin de çıktığını düşünürler. Bu aslında psikolojik olarak insanın beynine yapmış olduğu bir etkidir. İşte bu yüzden personelinin beslenmesine dikkat eden firmalar onlara çeşitli sanal kartlar vererek öğle yemeklerini istedikleri yerlerde yiyebilmelerine olanak tanırlar. Özellikle de bazı sektörler vardır ki onların personellerinin sürekli olarak dışarıda olduğunu düşünürseniz bu noktada onlar için bir zorunluluk demek yerinde olacaktır. Bu makalemde sizlere aldıkları Multinet kartlarını neredelerde paraya çevirebileceklerini merak eden çalışanların faydalanabilmesi için bir takım ayrıntılardan bahsetmek istedim. Çünkü araştırmalar gösteriyor ki çalışanlar bu kartları yemekte kullanmak yerine paraya çevirmeyi daha çok tercih ediyorlar. Bu sayede aile bütçelerine de katkı sağlamış olduklarını düşünüyorlar.

Peki, Multinet nerelerde paraya çevrilir hiç merak ettiniz mi?

Gelin isterseniz öncelikli olarak Multinet Nedir? bunun tanımıyla başlayalım bu şekilde daha düzenli bir yol almış oluruz.

Multinet Nedir?

Belirli bir sektörde faaliyet gösteren ve para yerine geçebilecek olan kartlar üreterek bunları firmalara belirli ıskontolar şeklinde sunan bir kart sistemidir. Multinet’in çalışma mantığına bakınca kredi kartından herhangi bir farkı yoktur. Tek farkı ise yalnızca anlaşmalı olan yerlerde geçiyor olmasıdır. Ancak bu farkta genelde her işletmenin bu kartın kullanımına olanak sağlamasından dolayı ortadan kaldırılmıştır diyebilirim. İkinci bir fark ise bu kartın içerisinde bakiyeniz var ise kullanabilirsiniz. Dolayısıyla kartın bakiyesi bittiği andan itibaren kullanımı kısıtlanmış olur.

Kartınızı paraya çevirebilmek içinde öncelikli olarak anlaşmalı işyerlerine ihtiyacınız olabilir. Bunun içinde ilk başvurulan yöntemlerin başında marketler ve alışveriş merkezleri gelmektedir. İnsanlar anlaşmalı marketlere giderek belli bir gıda alışverişi yaptıklarında kartlarında bulunan bakiyeleri kadar alışveriş yapabilirler. Örneğin kartınızda 300 TL’lik bir para yüklü ise alışveriş yapabileceğiniz miktar da 300 TL olacaktır. Gıda alışverişi yöntemi Multinet’i paraya çevirme noktasında en önemli konuların başında geliyor. Ancak yalnızca bir şeyler alarak bunu kullanabilirsiniz anlamını da yüklememek gerekiyor. Bugün piyasa da bu işi yapan pek çok işletme vardır. Bu işletmelerde karttan belli komisyonlar dahilinde alarak nakit olarak geri ödeme yaparlar.  Bu sayede de ikinci bir yöntem olarak nakit ihtiyacınızı karşılamış olursunuz.  Multinet ya da diğer yemek kartları için konuşursak burayı nakde çevirmekte bir anlamda meslek haline gelmiştir. Bugün insanlardan % 15-25 arasında komisyon alarak kartlarını nakite çeviren pek çok yer vardır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemler neredeyse tüm Multinet kullanıcı ve farklı yemek kartları kullanıcısının bildikleri ya da uyguladıkları yöntemlerin başında geliyor.  Eğer ki sizde bahsetmiş olduğumuz bu yöntemleri kullanırsanız kartınızdaki parayı da nakde çevirmiş olursunuz.

Son olarak saydığımız yöntemi, paraya çevirme için de kullanabilirsiniz. Yakın çevrenizden ya da akrabalarınızdan market alışverişi yapacak kişilerin ödemelerini multinetinizle yapıp, onlardan parasını da alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vergi indirimi Uygulamasından Kimler Yararlanacak? başlıklı makalemizde 2018 vergi düzenlemesi, 2018 vergi indirimi ve 2018 vergi oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Last modified: 25 Şubat 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir