Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Western Union İle Para Nasıl Gönderilir?

Written by Banka


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/cmusavirlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Western Union İle Para Nasıl Gönderilir?

Para alışverişleri artık yalnız ülkemizde değil tüm dünyada da önemli bir araç. Çünkü insanlar artık işlemlerini internet üzerinden gerçekleştiriyorlar dolayısıyla burada yurtdışına para gönderme en çok yapılan işlemler arasında yer alıyor. Peki, Türkiye’den ya da dünyanın başka bir ülkesinden ticaret yaptığımız zaman para alışverişlerini nasıl yapmamız gerekiyor. Yurtdışına en hızlı para gönderme işlemi hangi yöntemle yapılıyor? İstanbul mali müşavir sitesi bu konuda siz değerli müşterilerimizin bilgilendirilmesi amacıyla paylaşımlarını da sürdürüyor. Bu yazımızda anlatmak istediğimiz konu ise Western Union ile para nasıl gönderilir? Ve işlem nasıl yapılır? Buna açıklık getirmek. Western Union (WU) Tüm dünyada geçerliliği olan bir para gönderme ve alma yöntemidir. Western Union ile para nasıl gönderilir? Western Union para çekme işlemi nasıl yapılır? Western Union işlem masrafları, Western Union anlaşmalı bankalar hepsi makalemizin ayrıntısında sizinle paylaşılacak.

Western Union’da işlemi nasıl yapılır?

Western Union’da  işlem yapabilmeniz için yalnızca nüfus cüzdanınız ya da pasaportunuzun olması gerekiyor. burada size basamak basamak anlatmak gerekirse anlaşmalı olan bankalardan bu hizmeti alabilirsiniz. Western Union’la anlaşması bulunan bankalar ise Akbank, Albaraka, AnadoluBank, BurganBank, FibaBanka, Finansbank, Garanti, İngBank, ŞekerBank, Teb, İşBankası, TürkiyeFinans, YapıKredi, ZiraatBankası ve Ptt şubeleri.

İşleme başlamanız için öncelikli olarak size sunulan formu doldurmak durumundasınız. Burada gerekli olan tüm bilgiler yer alacaktır. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra banka personeli sisteme giriş yapar ve hesap karşı tarafın kullanımına açık hale gelir.

Banka personeli size MTCN numarası verecektir. Bu numarayı alıcıya bildirmeniz gerekiyor. Aynı kişiye birden fazla işlem gönderimi yapabilirsiniz.

Eğer ki yukarıda belirttiğimiz bankalardan birinde hesabınız varsa buraya transfer yaparak gerçekleştirilebilir. Bazı bankalar internet sitelerinden bu hizmeti verebildiklerinden dolayı bankaya da gitmenize gerek yoktur.

Eğer ki amacınız para almak ise bu durumda para alma formunu doldurmanız gerekli. Ama karşı tarafın size vereceği MTCN numarasını mutlaka almanız gerekiyor.

Yurt dışına para transferi yaptığımda ne kadar öderim?

Yurtdışından adınıza gelen parayı hiçbir ücret ödemeden alabilirsiniz.  Bu işlemlerde en önemli konu bilgilerin doğruluğudur. Bunun içinde yaptığınız işlemleri adım adım takip etmeniz gerekiyor.

İstanbul mali müşavirlik hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hizmet detayları için tıklayınız.

Western Union Yasaklı Ülke Var mıdır?

Western Union’da bazı ülkelerin yasaklı olduğunu biliyoruz. Ancak genelde dünyanın her ülkesinde bu işlem yapılabiliyor. Eğer ki size bu yöntemle hesabınıza bir para ödemesi gelmişse o zaman siz bulunduğunuz ülke yani Türkiye’den bu parayı çekebilirsiniz. Bunun için başka bir ülkeden bu parayı çekebilmeniz mümkün değildir

Western Union para gönderme iptali nasıl yapılır?

Bu işlemde doğruluk önemlidir dedik. Ancak yanlış yaptığınız bir işlemi de tekrardan iptal edebiliyorsunuz. Bu durumda eğer ki karşı taraftaki kişi parayı çekmemişse işlem gerçekleştirilebilir. Bu durumda ödemeyi yaptığınız bankaya talimat vermeniz yeterli olacaktır. ancak burada bankaya ödemiş olduğunuz masrafın iadesi söz konusu değildir.

Western Union Dolar Komisyon Ücretleri

  • 0-100 arası 15 dolar
  • 100-200 arası 20 dolar
  • 200-300 arası 30 dolar
  • 300-400 arası 35 dolar
  • 1000-1500 arası 75 dolar

Western Union Euro Komisyon Ücretleri

  • 0-100 arası 10 Euro
  • 100-200 arası 20 Euro
  • 200-300 arası 30 Euro
  • 400-500 arası 45 Euro
  • 1000-1500 arası 80 Euro

İstanbul mali müşavir sitesi olarak yurtdışına para gönderme ve alma konusunda tercih edebileceğiniz bir yöntem hakkında size detaylı bilgiler verdik.

Bir önceki yazımız olan Krediler Hakkında Bilmeniz Gerekenler başlıklı makalemizde bireysel kredi, kredi ve kredi kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Last modified: 18 Mart 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir